CO NOWEGO?
Mamy przyjemność zaprezentować Państwu naszą
najnowszą inwestycję!
System cyfrowego naświetlania form drukowych
Computer To Plate Kodak Magnus 400 III
KODAK MAGNUS 400 III E PLATESETTER  
Wyjątkowa prędkość naświetlania umożliwia szybkie wykonanie zadania oraz przyspieszenie prac przygotowawczych. Nasza naświetlarka pozwala naświetlać płyty o formacie od 300 x 228 mm do 762 x 685 mm. Obejmuje to formaty wszystkich spotykanych w Polsce maszyn B2 (w tym Adast Romayor, Dominant, a także Speedmaster 74 CD-­F). Zakres dostępnych grubości płyt
(0,15 – 0,3 mm) zapewnia możliwość naświetlania płyt dla każdego typu maszyny B2 i mniejszych.
Najnowsze techniki Rastrowania
Raster Staccato System rastrowania częstotliwościowego (FM) Staccato® opracowano specjalnie dla potrzeb systemów CTP. Jest to nowatorskie rozwiązanie rastrowania FM II rzędu, zapewniające doskonałą jakość reprodukcji szczegółów, całkowitą eliminację rozetek i mory, a jednocześnie nie wpływające na czas przetwarzania danych. Rodzina rastrów Staccato obejmuje produkty do różnych zastosowań o wysokiej jakości druku akcydensowego (punkty już od 20 μm) Ponadto oferujemy Państwu rastrowanie rastrem ampitudowym (AM) oraz rastrem hybrydowym - rastrt kombinowane aplitudowo-częstotliwościowe.
Indywidualizacja ustawień
Aby w pełni wykorzystać możliwości drukarskie maszyny, oferujemy możliwość stworzenia, indywidualnej dla każdego naszego klienta, krzywej przyrostu punktu rastrowego. Podczas druku offsetowego w wyniku siły nacisku plamka offsetowa ulega stopniowemu powiększeniu w zależności od rodzaju podłoża na jakim drukowana jest praca. Redukując wielkość plamki na płycie CtP możemy zapobiec temu zjawisku, uzyskując jeszcze wyższą jakość druku. W połączeniu z system wstępnego przygotowania do druku (technologia CIP) uzyskujemy idealne odwzorowanie kolorystyczne już od początkowych arkuszy. Technologia CIP polega generacji pliku (PPF) sterującego wstępnymi ustawieniami kałamarzy w maszynie drukarskiej.
Technologia SQUAREspot
Jako jedyna w świecie dysponuje systemem optycznym umożliwiającym formowanie kwadratowej plamki laserowej (SquareSpot Technology), a nie plamki okrągłej, jak ma to miejsce we wszystkich innych stosowanych w świecie rozwiązaniach CtP. Zastosowanie do ekspozycji płyt kwadratowej plamki laserowej umożliwia wytwarzanie elementów rastrowych o bardzo „ostrej” linii brzegowej i do minimum ogranicza częstotliwość wykonywania operacji kalibracyjnych urządzeń. W efekcie gwarantuje to bardzo wysoką powtarzalność i stabilność wyników. Technologia SQUAREspot wraz z oprogramowaniem do rastrowania Kodak, dzięki któremu można uzyskać punkty rastrowe o wielkości 10 lub 20 mikronów, umożliwiają wyróżniający się na rynku druk o jakości fotografii. Maksymalna dostępna liniatura 450.
Dynamiczny autofocus
Inną unikalną w skali międzynarodowej cechą tej technologii jest zastosowanie systemu ciągłego ogniskowania wiązki laserowej w trakcie ekspozycji płyty (dynamic autofocus). Gwarantuje to właściwe uformowanie elementów drukujących nawet w przypadku miejscowych zmian grubości warstwy promienioczułej lub podłoża eksponowanych płyt. W innych, podobnych technologiach funkcja autofocus ogniskuje układ optyczny jednokrotnie, w sposób stały dla całej powierzchni eksponowanej płyty Dynamiczny Autofocus umożliwia dokładne, powtarzalne naświetlanie, automatycznie korygując zmienną grubość płyt lub podłoża


Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa
  • Nazwa inwestycji: „Zakup linii technologicznej CtP do naświetlania płyt termicznych w oparciu o najnowsze technologie rastrowania"
  • Nazwa beneficjenta: Arden Prepress Studio Sp. z o.o.
    Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
  • Raster Staccato Systrem rastrowania częstotliwościowego, pozwalający na wierne odwzrowanie koloryski obrazu z zachowaniem doskonałej reprodukcji szczegółów, całkowicie eliminując efekt mory i rozetek. W połączeniu z niezwykłą precyzją naświetlania raster STACCATO daje wrażenie fotograficznej jakości wydruków.
    Raster Hybrydowy System rastrowania aplitudowo-częstotliwościowego. Jest to typ rastrowania pozwalający na wykorzystanie poszczególnych zalet różnych rodzajów rastra. W tonach średnich wykorzystywany jest raster amplitudowy, natomiast w tonach niskich i wysokich raster częstotliwościowy.
    Druk cyfrowy Łódź , Drukarnia cyfrowa Łódź - Copyright © 2014 Arden Prepress Studio sp. z o.o. All Rights Reserved.